Najlepsze sposoby na pozbycie się wirusa komputerowego

Dla użytkowników systemu Windows Microsoft oferuje narzędzia, które pozbywają się złośliwego oprogramowania. Między systemem operacyjnym, a oprogramowaniem antywirusowym, będziesz miał podstawowe narzędzia do zwalczania większości wirusów takie jak np. Windows Defender.

Wskazówki dotyczące ochrony komputera

  • Każdego dnia należy wykonać szybkie skanowanie wszystkich urządzeń. Ale dodatkowo, uruchom cotygodniowe głębokie skanowanie. Albo typ skanowania może być ręcznie skonfigurowany lub ustawiony na automatycznym liczniku czasu (co jest faktycznie dużo lepsze, ponieważ nie trzeba pamiętać, aby to zrobić).
  • Twój program pocztowy powinien być ustawiony tak, aby ostrzegał Cię przed pobraniem jakiejkolwiek grafiki lub plików wykonywalnych. Jeśli możesz, ustaw swój email tak, aby wyświetlał tylko tekst i ostrzegał Cię przed załadowaniem jakiejkolwiek grafiki lub linków.
  • Jeśli nie rozpoznajesz nadawcy wiadomości e-mail, a wiadomość zawiera link, nigdy nie klikaj na link. Jeśli link wzbudza Twoje zainteresowanie, wpisz ręcznie adres internetowy linku w przeglądarce (trzeba mieć na uwadze, że czasami sama strona może zawierać złośliwe skrypty, dlatego najlepiej omijać nieznane linki szerokim łukiem). W rzeczywistości, nawet nie klikaj na linki w wiadomościach e-mail, które rzekomo pochodzą od znanego nadawcy. Oszuści mogą sprawić, że będzie to wyglądać tak, jakby nadawca był kimś, kogo znasz. Nieważne, jak to robią, to się zdarza.

Możesz przechytrzyć cyberprzestępców. Musisz tylko być trochę mądrzejszy od nich i nigdy nie myśleć, “To nie może się zdarzyć mojemu komputerowi”. Nie ma nic szczególnego w Twoim komputerze, co czyni go nieodłącznie odpornym na zagrożenia cybernetyczne. Musisz być pro-aktywny i podejmować działania zapobiegające atakom złośliwego oprogramowania.

Jeżeli jednak jakimś cudem Twój komputer został zainfekowany, możemy pomóc! Zadzwoń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *