Podstawowe porady jak zabezpieczyć swojego laptopa

Czy korzystasz z laptopa w pracy, podczas podróży lub podczas korzystania z sieci publicznej, ważne jest, aby zachować laptopa i informacje w nim poza zasięgiem osób trzecich. Na komputerze nie przechowujesz tylko ważnych informacji osobistych, ale może mieć kluczowe dane biznesowe przechowywane w dysku twardym.

Oto kilka rzeczy, które można zrobić, aby komputer był bezpieczny i bezpieczny.

Skonfigurować laptopa tak, że trzeba wprowadzić hasło za każdym razem, gdy wchodzisz do systemu. Upewnij się, aby wybrać hasło, które jest unikalne i że ludzie nie będą w stanie łatwo odgadnąć. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaszyfrowanie dysku – Jeśli komputer zostanie skradziony, ważne aby upewnić się, że ludzie nie mogą dostać się do informacji poprzez usunięcie dysku twardego komputera i przeniesienie go do innego komputera. Jeśli nie jesteś pewien, jak zaszyfrować dysk twardy, profesjonalny serwis komputerowy może Ci pomóc.

534 209 700

Zawsze należy aktualizować komputer za pomocą łatek zabezpieczających, które są dostępne u dostawcy oprogramowania lub dystrybutora programu antywirusowego. Wciąż powstają nowe wirusy i złośliwe oprogramowanie, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla systemu. Systemy oprogramowania są zawsze w trakcie tworzenia łatek i ochrony komputerów użytkowników przed niebezpiecznymi błędami oprogramowania. Instalując oprogramowanie ochronne, gdy tylko aktualizacja zabezpieczeń stanie się dostępna, można zwiększyć prawdopodobieństwo, że komputer nie ulegnie zainfekowaniu.

Jeśli często podróżujesz lub korzystasz z sieci publicznych w hotelu lub kawiarni, inne osoby mogą mieć łatwiejszy dostęp do Twoich informacji. Przy podłączaniu do sieci publicznej dobrym pomysłem jest korzystanie z routera przenośnego który ma wbudowaną dodatkową zaporę ochronną, która pomaga utrzymać bezpieczeństwo komputera.

Następnym razem, gdy będziesz podróżować lub logować się do sieci w otoczeniu publicznym, ważne jest, aby zastanowić się, kto może mieć dostęp do Twoich informacji i co możesz zrobić, aby chronić je przed innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *