Laptop vs Tablet – Co jest lepsze?

Porównanie laptopa z tabletem

1. Wydajność

Cóż, jeśli chodzi o prawdopodobieństwo, że tablety pokonają laptopy, ale jeśli chodzi o wydajność, to w dużym stopniu ich brakuje. Laptopy oferują użytkownikom zaawansowany zestaw funkcji i funkcji i pozwalają na płynną pracę wielozadaniową, chociaż tablety z roku na rok oferują coraz lepsze rozwiązania wielozadaniowe.

Teraz, przechodząc do segmentu specyfikacji sprzętowych, laptopy są o wiele lepszym rozwiązaniem w zakresie pamięci wewnętrznej i pamięci RAM. Tak więc, w skrócie, niewątpliwie, laptopy mają lepsze specyfikacje niż tablety.

Zwróćmy również uwagę na baterię. W porównaniu, laptopy używają potężniejszego sprzętu. Składnik baterii laptopa jest znacznie mniejszy procent wewnętrznych komponentów laptopa. Tak więc, nawet przy wyższej pojemności baterii laptopów, nie działają one tak długo jak tablet.

2. Oprogramowanie

Podczas gdy tablety są skupione na aplikacjach Android, laptop z drugiej strony prezentują bardziej uniwersalne doświadczenie pulpitu potrzebne do wykonywania wielu zadań.

Podczas pracy nad programami, które wymagają szczegółowych specyfikacji systemowych, takich jak Photoshop, biuro Microsoft i wiele innych aplikacji, laptop jest łatwym wyborem.

3. Pamięć masowa

Tablety mają wprawdzie niewielkie rozmiary i większą wydajność baterii, ale korzyści te są kosztem pamięci wewnętrznej.

Laptop ma więcej możliwości niż iPad. Chociaż iPad jest bardzo mobilny, nie może zastąpić tego, co robi laptop. iPad pro zbliżył się do wypełnienia tej luki, ale laptop jest laptopem, a tablet jest tabletem. Laptopy mogą być wyposażone w gruźlicę pamięci masowej (jest to całe mnóstwo pamięci masowej, którą mój laptop lubi±cy przyjaciel), podczas gdy iPady nie s± tam, gdzie blisko.
Duża wygrana tutaj dla laptopa.

Ponadto, z laptopem masz przewagę korzystania z zewnętrznego dysku twardego, a porty USB daje możliwość podłączenia innych gadżetów, takich jak telefon komórkowy, drukarka, itp.

4. SPRZĘTOWE PORÓWNANIE LAPTOPA I TABLETU

Laptopy są grubsze i cięższe w wadze, ale tablety są bardziej przenośne niż laptopy ze względu na fakt, że są łatwiejsze do przenoszenia ze względu na ich mniejszą wagę i grubość. Inna różnica polega na tym, że laptop zawiera fizyczną klawiaturę, podczas gdy tablet nie posiada fizycznej klawiatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *