Kopia zapasowa może uratować Twoje dane!

Wykonanie backupu danych jest bardzo ważne!

Jeśli ktoś, kogo znasz, ciągle mówi Ci, aby utworzyć kopię zapasową plików na Twoim komputerze, powinieneś posłuchać. Kopia zapasowa komputera jest jedną z najważniejszych rzeczy, które ludzie mają tendencję do ignorowania. Twoja maszyna może wydawać się całkowicie odporna i niewrażliwa, ale i tak może się jutro zepsuć. Dlatego musisz zachować integralność swoich danych poprzez tworzenie kopii zapasowych plików w innym miejscu.

Pomyśl o tym – Twój komputer zawiera mnóstwo informacji, które są dla Ciebie cenne. Chociaż prawdopodobnie nie zawiera on tajemnic rządowych lub rzeczy, które mogłyby wywołać wielki skandal, jeśli zostaną utracone, ma on Twoją muzykę, Twoje dokumenty, Pliki ze szkoły i dokumentację pracy, listy haseł do różnych stron internetowych, Twoje gry i wiele więcej. Jest to wiele informacji, których nie chciałbyś pozyskiwać od nowa.

Dobrą wiadomością jest to, że kopia zapasowa komputera jest łatwa i niedroga. Istnieje kilka sposobów tworzenia kopii zapasowych danych, z których najczęstszą jest użycie zewnętrznego dysku twardego do przechowywania kopii plików, których nie chcesz stracić. Aby uczynić rzeczy bardziej zorganizowanymi, możesz rozważyć posiadanie więcej niż jednego zewnętrznego dysku twardego dla każdego typu danych, które próbujesz utrzymać.
Na przykład, jeśli masz dużo muzyki na komputerze, sensowne jest posiadanie zewnętrznego dysku twardego poświęconego wyłącznie muzyce. W przypadku, gdy komputer nagle się zawiesza i nie można go ożywić, zaoszczędzisz w ten sposób tysiące złotych, które wydałeś na dotychczasową kolekcję muzyki, lub (chociaż nie powinieneś ściągać muzyki za darmo) godzinami, które spędziłeś nielegalnie nabywając swoje ulubione piosenki z Internetu.

Innym interesującym sposobem tworzenia kopii zapasowych plików jest tworzenie kopii zapasowych w chmurze (co w zasadzie oznacza w Internecie). Jest to dość skuteczna metoda tworzenia kopii zapasowych na komputerze, z podstawową różnicą polegającą na tym, że nie posiadasz fizycznego obiektu, na którym przechowywane są Twoje dane. Zamiast tego wynajmuje się miejsce na cudzym serwerze i można z niego pobierać dane w przypadku utraty oryginalnych plików.

Potrzebujesz usługi kopii zapasowej? Możemy ją dla Ciebie zrealizować! Zadzwoń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *